O mnie

Parę słów o mnie.

Jestem emerytowanym nauczycielem zawodu, 27 lat w tej samej szkole. Żonaty, dwóch synów, pięciu wnuków. W bliższej i dalszej rodzinie zawód nauczyciela piastuje 14 osób. W tym roku będę obchodził swoje 76 urodziny.

Od dwóch lat poznaję tajniki komputera. Nie mogłem się zdecydować na naukę, bo nie doceniałem i nie wiedziałem jakim jest dobrodziejstwem komputer. Ile kryje się w nim możliwości, jakie można wykonać prace, ile można zdobyć wiedzy. Boję się, że za mało zostało mi już czasu aby poznać go do końca.

Do nauki jestem przyzwyczajony, bo uczyłem innych i sam do końca, do emerytury musiałem się uczyć. Połknięty bakcyl komputerowy zmusza mnie do coraz większego spędzania czasu przed nim. Nie uchodzi zostawać w tyle. Namawiam wszystkich z mojego pokolenia do poznawania nowego. Zapewniam – warto.

Urodziłem się we Lwowie, ale okres wojny przebywałem u dziadków na wsi wołyńskiej. Od Lwowa na wschód 100 km. Tęsknię do dzisiaj za tamtymi stronami, za beztroskim tam spędzonym dzieciństwem, za serdecznością tam żyjących ludzi.

Zachęcam Czytelnika do otwarcia strony www „Olejów na Podolu”. Tam znajdzie moje artykuły – wspomnienia dotyczące tamtych czasów, obyczajów, zabawy, pracy i wszystkiego co zdołałem zapamiętać jako dziesięciolatek. Kresowianie, którzy tam zajrzą, znajdą dziesiątki ciekawostek, zdjęć dokumentów, map itp. Wszystko to mogło by nie istnieć gdyby nie ogromna praca społeczna dwóch zapaleńców, patriotów, potomków tamtych mieszkańców.

To dzięki ich stronie możemy, my staruszkowie, na chwilę wrócić w tamte strony. Młodzi mogą poznać skąd wywodzi się ich ród. Jak żyli ich pradziadkowie. Żyje jeszcze wielu takich, którzy tam mieszkali i do nich mam serdeczną prośbę, by się przyłączyli do tej pracy. Spisanie wspomnień, faktów, dokumentów, zdjęć, itp. przysłanie ich drogą elektroniczną, czy nawet papierowym listem byłoby nieocenionym budulcem dla tej strony, a dla nas czytających miłym, a nieraz nostalgicznym wspomnieniem. Zachęcam do kontaktu z administratorami „Olejowa na Podolu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *